1920x848_wyzwanie-dla-innowacji2

Urząd Miasta Lublin uruchamia kolejną edycję specjalnego programu rozwojowego dla lokalnych startupów pn. Wyzwanie dla Innowacji.
Po sukcesie konkursu „Wyzwanie 90 dni”, podczas którego 60 firm skorzystało z miejsca do pracy w Akceleratorze Business Link oraz szkoleń i sesji mentoringowych z praktykami biznesu, miasto rozpoczyna nabór do następnej edycji programu pod nazwą “Wyzwanie dla Innowacji”. Konkurs adresowany jest do najbardziej przedsiębiorców i innowatorów, zdeterminowanych by rozwijać swoje pomysły biznesowe.
Konkurs, do którego nabór ruszył w połowie kwietnia, skierowany jest do startupów zarówno w początkowej fazie rozwoju, jak i dla tych, którzy już są w zaawansowanej fazie realizacji. Program dzieli się na 2 ścieżki:

  • Early StartUp – program akceleracji z zakresu modelowania biznesowego, customer development, budowania MVP.
  • Beta-StartUp – program akceleracji skupiający się na rozwoju kompetencji sprzedażowych oraz obejmujący tematykę dofinansowań oraz usprawnień modeli biznesowych.

Po 7 tygodniach intensywnych szkoleń i spotkań biznesowych uczestnicy konkursu zostaną ocenieni przez Komisję, która wybierze 10 najbardziej rokujących startupów, które wykazały największy progres i rozwinęły w największym stopniu swój produkt. Zwycięzcy otrzymają dwumiesięczny bezpłatny pobyt w Business Link Lublin, by w dalszym ciągu pracować nad swoim pomysłem biznesowym.
Projekt jest realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020. Jego wykonawcą jest Business Link – akcelerator biznesu działający poprzez sieć dziesięciu przestrzeni w największych polskich miastach. Business Link wspiera w rozwoju firmy poprzez udostępnianie im miejsca do pracy, kontaktów oraz specjalistycznej wiedzy w formie opieki mentorskiej, szkoleń oraz wyjazdów akceleracyjnych do Doliny Krzemowej, Londynu czy Szanghaju.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są na stronie:
http://wyzwanie.blpoland.com