connect_logo_transparent

Z początkiem marca na stronie www.platformystartowe.gov.pl ruszyła rekrutacja startupów do Platform Startowych. Każdy młody przedsiębiorca, który chce rozwijać swoją firmę w Polsce Wschodniej, ma szansę na otrzymanie profesjonalnej pomocy podczas pierwszych kroków w biznesie w ramach programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Najlepsi będą mogli się ubiegać nawet o 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji.
Platforma startowa jest przeznaczona dla osób, które mają mniej niż 35 lat i same lub w zespole mają innowacyjny pomysł na biznes, i chcą go zrealizować. Wystarczy zgłosić się za pomocą strony www.platformystartowe.gov.pl do jednej z nich: Hub of Talents, TechnoparkBiznesHub i Connect. Przedsiębiorców z Lublina i regionu zachęcamy do skorzystania z platformy Connect, która wspierana jest min. przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. oraz Urząd Miasta Lublin. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia 2017 roku.
Autorzy pozytywnie ocenionych pomysłów zostaną zaproszeni na spotkanie z doświadczonymi przedsiębiorcami i ekspertami, przed którymi w szczegółach zaprezentują swój pomysł. Zakwalifikowani do programu Platform Startowych na początku zarejestrują w Polsce Wschodniej swój startup w formie spółki z o.o. Firma będzie objęta kompleksową i profesjonalną opieka Platformy w formie m.in. mentoringu, coachingu i innych specjalistycznych usług wynikających z indywidualnych potrzeb startupu. Pozwoli to na wypracowanie rentownego modelu biznesowego i opracowanie innowacyjnego produktu gotowego do wejścia na rynek. Tak przygotowani młodzi przedsiębiorcy od czerwca 2016 roku będą mogli ubiegać się nawet o 800 tysięcy zł bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności biznesowej.
„Platformy startowe dla nowych pomysłów” to kompleksowy program wspierania startupów, realizowany w ramach programu Polska Wschodnia 2014-2020 (działanie 1.1 POPW).