Systemy informatyczne dla branży drzewnej

ZESPÓŁ

Grzegorz Kotnarowski

OPIS

Działamy w kilku dziedzinach: skanowanie drewna sosnowego w poszukiwaniu sęków i innych wad, system magazynowy dla handlarzy deską nieobrzynaną z automatycznym pomiarem deski w 3D i bazą zdjęć. Specjalizujemy się w cyfrowej analizie obrazu i w tworzonych systemach wykorzystujemy zależności optyki, przestrzeni 3D kamery oraz algorytmy analizy obrazu.
Skaner do drewna: w produkcji elementów drewnianych – jednym z elementów procesu jest eliminacja wad z drewna i pocięcie deski z sękami na małe kawałki bez sęków. Następnie kawałki te są sklejane metodą mikrowczepów w np. blaty lub kantówki okienne. Celem skanera jest zastąpienie osób zaznaczających wady fluorescencyjną kredką przed podaniem materiału do maszyny. Kreskowanie drewna jest czynnością bardzo nużącą i ciężko jest wykonywać ją efektywnie przez 8h dziennie. Nasz system skanujący ma za pomocą kamer przemysłowych, oświetlaczy LED i laserów liniowych znaleźć wszystkie sęki !

WOODBASE – program magazynowy tarcicy. Drewnem handluje się w postaci okrągłej – bale – tarcicy nieobrzynanej (deski z korą) i obrzynanej – zwykłe deski. Drewno jest klasyfikowane i różne klasy znacznie różnią się ceną i jakością. System WOODBASE usprawnia proces sortowania i zarządzania magazynem tarcicy nieobrzynanej. Pomaga w prowadzeniu sprzedaży i handlu międzynarodowego (zdjęcia jako dokumentacja zamówienia). W oparciu o system magazynowy planujemy uruchomienie pierwszego na świecie portalu gdzie handel odbywałby się za pomocą rzeczywistych zdjęć drewna. Rozwiązuje to wiele problemów związanych z klasyfikowaniem i normami w poszczególnych krajach. System pomiarowy usprawnia również procesy sortowania i rozliczania zakupionej masy surowca.

Kontakt

Woodinspector sp. z o.o.
ul. Dobrzańskiego 1 pok. II.8 (LPNT)
20-262 Lublin

Tel.:  +48 730 945 777

www.woodinspector.pl